Mallorca, dovolená mnoha možností

Proč na dovolenou na Mallorku?

mallorca

Kdo rád jezdí na dovolenou do letovisek na španělském pobřeží Středozemního moře, může pro změnu zkusit cestovat o něco dále na jihovýchod a navštívit největší španělský ostrov Mallorca. Ten se nachází asi 200 kilometrů právě jihovýchodním směrem od španělského pobřeží. Mezi turisty je velmi oblíben především kvůli svému stálému slunečnému počasí.

Většina turistů, mířících na dovolenou k moři na ostrov Mallorca, si chce právě zde užít široké písečné pláže a čisté moře. Ale zdaleka ne všichni sem míří pouze za odpočinkem. Nejlepším způsobem, jak procestovat Mallorcu a poznat v čase letní dovolené o tomto ostrově něco více, je půjčit si auto. Toto objevování ostrovní kultury a přírodních krás rozhodně není finančně náročné a návštěvníci Mallorky se tak mohou zdržovat na těch nejkrásnějších místech ostrova jak dlouho chtějí.

Geografie Mallorky

V severovýchodní části Mallorky je milovníky pěší turistiky velmi vyhledávané pohoří Sierra de Tramuntana. Nejvyšší hora se zde šplhá do výšky téměř 1.500 metrů nad mořskou hladinu. Před turisty, kteří vystoupají až na její vrchol, se otevře nádherný výhled na celý ostrov a okolní moře.

Zajímavosti na Mallorce

Na severu se naopak nacházejí 2 jeskynní komplexy s názvy Coves dels Hams a Coves del Drach. Až neskutečné vápencové útvary a pohled na velké podzemní jezero, jehož délka činí úctyhodných 177 metrů, je velmi působivý. A co se jen neválet na zdejších plážích a o dovolené na Mallorce navštívit také vápencové jeskyně Coves d´Artá? I samotný Jules Verne se temnou atmosférou těchto jeskyní údajně nechal inspirovat k sepsání románu Cesta do středu země. A tím výčet přírodních zajímavostí Mallorky rozhodně nekončí. Také bažiny S’Albufera ve stejnojmenném přírodním parku již dokázaly přilákat nejednoho turistu, trávícího na Mallorce dovolenou.

Trochu neobvyklým lákadlem ostrova Mallorca je silnice jménem Sa Calobra. Ta láká především dobré řidiče a zdatné motorkáře, kteří si dokáží vychutnat jízdu plnou zatáček s převýšením přesahujícím 1.000 metrů. S velkým množstvím začátek si někteří jedinci mohou připadat jak na horské dráze. Ovšem na toho, kdo cestu absolvuje, bude jako odměna čekat krásná romantická pláž, na které je možné si dokonale odpočinout.

Hlavní město Palma de Mallorca

Kdo ostrov Mallorca v čase své dovolené navštíví, neměl by vynechat návštěvu jeho hlavního města Palma de Mallorca. Milovníky historie jistě potěší fakt, že se zde nachází hned několik zajímavých architektonických památek z dob Římské říše. Mezi dominanty města patří katedrála La Seu či arabský palác Almuidana. Za zmínku stojí též stará úzkokolejka, s kterou se turisté mohou svést z Palmy do Sóller a zpět.

Mallorca je skvělým místem k příjemné letní dovolené pro všechny aktivní turisty, kteří během svého pobytu v cizí zemi rádi poznávají jiné kultury. Při svém zkoumání Mallorky by pak určitě neměli zapomenout ochutnejte místní kulinářské speciality a širokou nabídku zdejších mořských plodů.